Tablexia - tréning kognitivních schopností pomocí tabletů (prezentuje Andrea Šíchová)

Igor Kytka

Tablexia, výuková aplikace na tablety, je zaměřena na trénink kognitivních funkcí u dyslektiků. Jedná se o několik menších her, z nichž každá procvičuje jednu z kognitivních oblastí, které jsou u dětí s dyslexií oslabené. Hry jsou určené především dětem s dyslexií na 2. stupni základní školy. Hry propojuje detektivní tematika a atraktivní prostředí 30. let. Aplikace je veřejnosti přístupná zdarma na Google Play a je využívána ve školách pro zpestření výuky, v pedagogicko-psychologických poradnách, v DYS-centru Praha o.s., v soukromých poradnách speciálních pedagogů i pro samostatnou práci osob s dyslexií. Tablexii vyvíjí sdružení CZ.NIC, správce domény .CZ.