Scientix – inovativní výuka STEM za pomoci moderních technologií (prezentuje Martina Kupilíková)

správce obsahu

Seminář je zaměřen na seznámení s organizací European Schoolnet a webovým portálem Scientix, který byl vytvořen pro učitele matematiky a přírodních věd na základních i středních školách napříč Evropou. Seminář je určen učitelům, kteří mají zájem navázat spolupráci se zahraniční školou v rámci svých předmětů, účastnit se mezinárodních konferencí, bezplatně využívat online materiály pro výuku (např. online hra jako motivační prostředek), čerpat ze zkušeností učitelů přírodních věd nebo propojovat výuku s běžným životem kolem nás (Kruhy v obilí, Body mass index, nutriční hodnoty, fitness testing, tepová frekvence, statistika ve sportu, číselné řady a fotbalový stadion, měna, …) s možností využití digitálních technologií.