Rozšířená a virtuální realita (nejen) ve výuce zeměpisu

Miloš Bukáček

Doba mobilní skončila, začala doba virtuální. Zatímco fenomén různých typů mobilních dotykových zařízení již dávno opadl, tak boom virtuálních aplikací je právě před námi. V podobě her a videí se s rozšířenou a virtuální realitou setkal již prakticky každý školou povinný žák. Jde pouze o módní trend? Existují aplikace využívající rozšířenou a virtuální realitu, které by se daly využít pro zpestření hodin zeměpisu? A jaké vybavení musí mít žáci k dispozici? Nejen na tyto otázky se pokusíme najít odpověď na workshopu, který bude věnován ukázkám řady mobilních aplikací využívajících virtuální a rozšířenou realitu. Účastníci workshopu budou moci využít své mobilní telefony, nejlépe s operačním systémem Android.