Robotické soutěže = správná cesta pro studenty i pedagogy(?)

Štěpánka Baierlová
Jan Preclík
přednáška

Robotika, roboti, senzory, programování, konstrukce - to jsou slova, která se v poslední době začínají čím dál tím častěji skloňovat i na našich školách. Je to téma pro studenty velmi atraktivní, ale pro nás, pro učitele to může být velká neznámá. Kde hledat inspiraci? Jak studenty správně motivovat? Jak zjistit, zda jsme se vydali tou správnou cestou? S tím vším nám mohou pomoci právě robotické soutěže.

Takových soutěží je opravdu hodně, jsou určeny studentům každého věku a většinou se neomezují na určitou stavebnici či platformu. Během naší přednášky se podíváme na některé ze soutěží podrobněji (First Lego League, Robosoutěž ČVUT, Robotický den MFF UK, Merkur Roboday, …), podělíme se s vámi o zkušenosti nejen naše, ale i našich studentů. Také se pokusíme stručně porovnat u nás nejčastěji používané robotické stavebnice jako je Lego Mindstorms NXT a Merkur.

Prezentace: