Robotická stavebnice VEX

Štěpánka Baierlová
firemní workshop

Roboti, robotické stavebnice, motory, senzory, programování – to jsou slova, která v našich školách slyšíme skloňovat stále častěji.  O tom, že bez robotiky se v budoucnu neobejdeme, o tom, že robotika má ve školách své místo, už nepochybuje téměř nikdo. Jak ale robotiku do vzdělávacího procesu zařadit? Jednou z možností jsou robotické stavebnice, které umožňují zábavnou a nenásilnou formou žáky a studenty s tímto oborem seznámit.

V rámci našeho workshopu se seznámíme s robotickou stavebnicí VEX, která pochází ze Spojených států a v dnešní době si nachází důležité místo i u nás, podíváme se, z čeho se skládá a jaké obsahuje komponenty. Postavíme jednoduchý robotický model s využitím inteligentních senzorů, pomocí kterých lze robota ovládat.  Vyzkoušíme si i možnosti programování v prostředí ModKit, které je díky grafickému režimu vhodné i pro úplné začátečníky.