ROBOSOUTĚŽ ANEB VYUŽITÍ STAVEBNICE LEGO MINDSTORMS VE VÝUCE NA ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH

Martin Hlinovský
přednáška

ROBOUSOUTĚŽ je finálová soutěž určená pro nejlepší studentské týmy (tříčlenné) v rámci motivačního předmětu A3B99RO Roboti (povinný předmět bakalářského studijního programu Kybernetika a robotika v prvním semestru studia), na kterém participují tři katedry – Katedra řídicí techniky, Katedra kybernetiky a Katedra měření. Finálové soutěže se v loňském roce zúčastnily také nejlepší středoškolské týmy (celkem 10 středoškolských týmů), které se předem utkaly ve třech vlastních předkolech ROBOSOUTĚŽE PRO TÝMY ZE STŘEDNÍCH ŠKOL (v letošním roce připravujeme dokonce čtyři předkola pro celkem 96 až 128 týmů).

V letošním roce připravujeme navíc poprvé ROBOSOUTĚŽ PRO TÝMY Z 2. STUPNĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL A ODPOVÍDAJÍCÍCH TŘÍD VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ. Vlastní soutěž se bude konat v pátek 17.4.2015 a informace o soutěži je možné najít na webových stránkách www.robosoutez.cz v sekci ROBOSOUTĚŽ PRO ZŠ.

ROBOSOUTĚŽ pro týmy z 2. stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií nebude jedinou novinkou v letošním roce. Předpokládáme, že vlastní finálové ROBOSOUTĚŽE se zúčastni v letošním roce i týmy z Univerzity ve Stuttgartu, kde jsme se v minulosti inspirovali soutěží ROBORACE (http://www.uni-stuttgart.de/roborace).

Více informací o ROBOSOUTĚŽI na webových stránkách www.robosoutez.cz nebo na facebooku www.facebook.com/robosoutez