Řízení počítačové sítě pro mobilní zařízení s automatickým reportingem a monitoringem (prezentuje Petr Nepustil a Tomáš Prudký)

Lenka Kopčová
firemní workshop

Umíte si představit školní WiFi síť pro mobilní zařízení, kterou dáte k dispozici žákům a studentům pro připojení jejich vlastních zařízení a nemusíte mít při tom žádné obavy ze zneužití? Vybudovat kvalitní školní síť pro mobilní zařízení není jednoduchá ani levná záležitost a její správa většinou vyžaduje odborný i metodický dohled. Neméně náročná je i její správa a pravidelná kontrola, aby se předešlo jejímu zneužití či nestandardnímu chování. Představíme Vám řešení, které obsahuje několik komponent (WiFi prvky, bezpečnostní bránu, systém pro autorizaci uživatelů a zařízení, dohled a reporting) a přitom budete mít pravidelně k dispozici jednoduchý přehled o fungování celé sítě a o využívání síťových a internetových zdrojů studenty. Ukážeme Vám, jak jednoduše zavést uživatele do systému, jak jednoduše nastavit jaké zdroje má mít uživatel dostupné a jaké blokované a jak budete informováni o zneužití pravidel či poruše některé z komponent. Také se dozvíte, jak si zajistit správu sítě například sdílenými prostředky v rámci více škol či institucí.