Reálie online - výukové programy pro ruský a německý jazyk

Prezentující/autoři: 
Václava Petrgálová
Typ vystoupení: 
workshop

Představení online výukových programů Masarykovy obchodní akademie v Jičíně pro ruský a německý jazyk. Ukázka praktického využití v hodinách ruského a německého jazyka, práce s výukovými programy.

Reálie Ruska je online program Masarykovy obchodní akademie v Jičíně s výukovými jednotkami a úkoly (testy) s okamžitou zpětnou vazbou, textovým, obrazovým, mapovým a zvukovým materiálem, dalším doplňujícím materiálem a mnoha odkazy na ruské webové stránky, které souvisejí s výukovým obsahem projektu. Výukový online modul zprostředkovává studentům středních škol zajímavou formou informace zeměpisné, demografické, kulturně-historické, politicko-správní, informace z oblasti školství a vzdělání, ruské literatury, národních tradic i současného života a Rusku. Obsahuje nabídku ruských národních i populárních písní, výkladový a překladový slovník, chat, ruskou elektronickou poštu, informace o cestování a mnohé další.

Reálie německy mluvících zemí - online výukový program Masarykovy obchodní akademie v Jičíně - byl prezentován na přednášce na celostátní konferenci Počítač ve škole 2007 (http://www.pocitacveskole.cz/clanky/realie-nemecky-mluvicich-zemi-vyukovy-program) jako jeden z deseti nejúspěšnějších projektů. Funguje podobně jako výše zmíněný program, obsahuje navíc uživatelský účet pro studenty a učitele, který umožňuje zadávání úkolů a závěrečných testů, tvorbu vlastního slovníčku při práci s výukovými jednotkami. Zvukové nahrávky jsou u obou modulů namluveny rodilými mluvčími. Oba projekty jsou volně dostupné na webových stránkách školy http://www.moa-jc.cz/, byly úspěšně prezentovány v rámci mezinárodního projektu Comenius „Učte se s námi!“(http://www.moa-jc.cz/comenius09/) v Helsinkách a na Slovensku.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hlasování je uzavřeno. Celkem hlasů: 1