Quizlet

Eliška Straková

Quizlet

Online výukové kartičky vytvořené studentem pro studenty. Aby si ulehčil a zpříjemnil učení se 111 francouzským názvům zvířat, vymyslel patnáctiletý Andrew Sutherland program, který mu se zapamatováním pomůže. Z tohoto programu se vyvinul dnešní Quizlet, který kromě klasického procházení kartiček nabízí k procvičování různé typy her a pro ověření znalostí test.

Fantazii se meze nekladou, kromě jazyků se můžete s pomocí Quizletu naučit nebo učit prakticky cokoliv. Výhodou oproti doma vyráběným papírovým kartičkám je, že quizletové sady potom mohou studovat další uživatelé, stejně jako Vy můžete využít již vytvořené kartičky (v současné době je k dispozici přes 14 milionů kartičkových setů). Kromě textu je možné využít i obrázky a zvukové nahrávky.

Uživatelsky je Quizlet velmi nenáročný, naučí se s ním i počítačový začátečník. S kartičkami a hrami lze pracovat přímo na stránkách Quizletu, je ale také možné je embedovat například do e-learningového prostředí Moodle. Základní verze Quizletu je zdarma.

Účastníci workshopu se naučí vytvářet sady kartiček a seznámí se s jednotlivými hrami, které lze pomocí nich vytvářet.