Ozobot Bit a Evo s tabletem

Prezentující/autoři: 
Miluše Sedláčková
Typ vystoupení: 
workshop

Ozobot je malý robotek, který umí jezdit po čáře, dá se programovat fixami nebo v prostředí OzoBlockly a jeho zajímavostí je kódování příkazů pomocí barev. Můžete mu dráhu kreslit na papíře nebo na tabletu pomocí aplikace Ozobot Bit, případně si vyzkoušet ozobotí tance v aplikaci OzoGroove.

Ozobot Evo je šikovnějším bratrem ozobota Bit. Na rozdíl od něj má infračervené senzory a lze jej ovládat pomocí Bluetooth 4.0. Umí vydávat cca 200 zvuků, říkat číslice, barvy... Samozřejmostí je jízda po čáře a programování v OzoBlockly.

Zájemci si vyzkouší práci s ozobotem Bit na tabletu, s robotem Evo bez tabletu a také pomocí tabletu - seznámení se základní nabídkou aplikace Ozobot Evo, nastavením světel, zvuku a režimu "Ve třídě". Probereme aktualizace, získávání zkušenostních bodů, řízení pohybu robota na větší vzdálenost, ovládání více robotů současně.

Workshop je určen všem zájemcům, není nutná žádná znalost programování. Je možné použít vlastní tablet nebo mobil s iOS nebo Androidem - bezplatné aplikace Ozobot, OzoGroove, Ozobot Evo.

Získané znalosti se uplatní především při výuce programování zábavnou formou, po zvládnutí základních programů pro ozobota Bit je možné žáky odměnit prací s ozobotem Evo.

 

Technické požadavky
OS tabletů: 
iOS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hlasování je uzavřeno. Celkem hlasů: 0