Kreativní i praktická digitální fotografie ve škole

Jaromír Krejčí
firemní přednáška

Fotografie nás provází v každodenním osobním i praktickém životě. Digitální záznam fotografie umožnil její dříve netušené rozšíření mezi veřejností, významně usnadnil a urychlil zpracování a sdílení. Díky digitální fotografii může široká skupina uživatelů realizovat své tvůrčí záměry. Fotografie je nejen součástí našich vzpomínek, ale dnes také samozřejmou moderní formou naší „vizuální paměti“. Nízké náklady a možnosti počítačového zpracování fotografie usnadnily její rozšíření coby prostředku pro dokumentaci událostí nebo produktů v mnoha oborech. Masivní rozšíření a zejména aktivní pořizování a zpracování digitální fotografie je významným důvodem pro její výuku ve školách. Díky vhodně navržené metodice se mohou žáci naučit projevit své estetické cítění, stejně jako se seznámit s pravidly organizace a sdílení. Vyučující také mohou spolu se svými žáky představit život na své škole anebo zpracovat atraktivní výukové materiály. Přednáška seznamuje posluchače s nejdůležitějšími cíli pro uplatnění digitální fotografie na všech stupních škol.