Jak si vytvořit vlastní aplikaci pro mobil nebo tablet s OS Android?

Prezentující/autoři: 
Tomáš Feltl
Typ vystoupení: 
workshop

V době masivního rozšíření mobilních zařízení s operačním systémem Android nejednoho učitele napadne: „Jak složité by asi bylo vytvořit si vlastní aplikaci? A šlo by to i v případě, že nejsem programátor?“

Odpověď na obě otázky je povzbuzující. Jednoduchou aplikaci totiž poskládáte velice snadno. Záměrně používám slovíčko „poskládáte“, protože se při tom nemusíte učit žádný programovací jazyk, a tím pádem přímo nenapíšete ani řádek programového kódu. Vše se dá poskládat ve vizuálním prostředí. Dokonce můžete ze svých aplikací ovládat robota z LEGO® MINDSTORMS® stavebnice. A co teprve taková výuka programování! Když si v průběhu výuky žák sám vytvoří vlastní aplikaci pro svůj telefon. To už je pořádná motivace, nemyslíte?

Zní to jako sen? Ne, to není to sen! Stačí se seznámit s vývojovým prostředím MIT App Inventor 2. A o to se v našem workshopu společně pokusíme.

Upozorňuji, že pro používání uvedeného vývojového prostředí bude každý potřebovat účet u Googlu. Pokud ho nemáte, a chcete se workshopu účastnit, prosím, vytvořte si účet předem.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hlasování je uzavřeno. Celkem hlasů: 7