GeoGebra – dobrý sluha, zlý pán (prezentuje Josef Vaněk)

správce obsahu
přednáška

Najít aplikaci využitelnou pro výuku matematiky není žádný problém. Problém někdy ale je, najít aplikaci, která není jen vylepšeným kalkulátorem nebo upraveným grafickým programem pro určité matematické úkony. Program GeoGebra je jednou z alternativ, která nabízí široké využití nejen z pohledu množství řešených matematických úloh, ale i z pohledu celkového využití při rozvíjení matematických dovedností a schopností žáků (i učitelů).

Díky portálu GeoGebra Tube lze využívat digitální materiály vytvořené v tomto programu i bez jakékoli znalosti programu samotného a seznámit se tak s jeho možnostmi dříve, než se rozhodneme obětovat svůj drahocenný čas studiu tohoto programu.

Přednáška by měla účastníkům ukázat různé možnosti využití programu GeoGebra ve výuce matematiky včetně efektivního přístupu k tomuto nástroji ze strany učitele i žáků.