Fyzika zábavně

Martin Nevřela

Fyzika zábavně – workshop je určen převážně peadogogům 2.stupně ZŠ se zaměřením na přírodovědné předměty. Účastníci se seznámí se systémem Vernier a programem Graphical, který je schopen spolupracovat s iPady. Seznámí se s prací v tomto systému, s využitím jednotlivých čidel, kterých je nepřeberné množství. Provedeme některé pokusy, které jsou jednoduché a přitom názorné při probírání některých témat ve fyzice. Ukážeme si možnosti zpracování dat s výstupy jako laboratorní práce.Ty budou pro žáky jednodušší, neboť grafy, které jsou mnohdy výstupem těchto prací, mohou upravovat přímo na iPadu, jsou přesnější, mohou je tisknout jako přílohu laboratorní práce a tím ušetří čas. Nebudou chybět ukázky prací našich žáků ZŠ Ludgeřovice. Na workshop není třeba brát vlastní zařízení (můžete), budeme disponovat iPady naší školy.