Experiment a zkušenost: žákovská badatelská sada PASCO Sensorium (středa odpoledne)

Miroslav Staněk
firemní workshop

Požadavky co možná nejjednodušších postupů při fyzikálních experimentech vedly k vytvoření souhrnu 28 přírodovědných metodik ve formátu PASCO SPARKvue, které se staly předlohou pro experimenty, jež obsahuje sada Sensorium. Tyto experimenty si budou moci účastníci konference vyzkoušet. Účastníci workshopu se vrátí zpět do lavic základní školy. V roli žáků si budou moci sami vyzkoušet, jak by se dnes ve třídě učili o pojmech jako např. „vztlaková síla“, „barometrický tlak“ či „kyselost a zásaditost“. Průvodcem v poznávacím procesu jim vedle učitele ve třídě bude také tablet na lavici. Všechny fyzikální, chemické i biologické pojmy, se kterými bude v hodině konceptuálně pracováno, si budou moci „osahat“ pomocí reálných pokusů sledovaných za přispění nejnovějších informačních technologií a měřicích senzorů.