Elektronický sešit s pomocí OneNote

Miroslav Sláma

OneNote je bezplatný nástroj pro tvorbu osobních poznámek. Lze jej však velmi dobře využít i pro psaní poznámek ve školním prostředí - pro tvorbu elektronického sešitu. S použitím cloudových služeb jej lze integrovat pro sdílené poznámek v rámci jakékoliv vyučuvací hodiny či při tvorbě projektů.

Umožňuje:

• sdílení poznámek mezi více zařízeními
  • vkládání obrázků a dalších objektů se současným vložením zdroje
  • kreslení, náčrtky a ruční psaní poznámek
  • vystřihování a ukládání informací z webu
  • vkládání excelových tabulek a diagramů
  • umožnuje spolupráci mezi více uživateli

Pokud škola využívá technologie cloudových služeb Office 365 umožňuje technologie snadné ukládání na server a sdílení na různých zařízeních jako jsou tablety, telefony, osobní počítače.

Učitel má při použití sdílení možnost okamžité kontroly domácích úkolů, ty může ze svého počítače, umístěného doma či ve škole, opravit a ohodnotit. Žáci mají svůj elektronický sešit neustále k dispozici na různých zařízeních a vždy aktuální.