Dovednostní mapa Co umím

Miroslav Hřebecký

Dovednostní mapa Co umím

Jako učitelé jsme zaměřeni především na práci s chybou. Jak pozitivně motivovat dítě, povzbuzovat ho a rozvíjet v něm jeho silné stránky?

Představení online nástroje, který bude poskytován zdarma a umožní dětem, jejich rodičům, učitelům i volnočasovým pedagogům shromažďovat informace o tom, co se dítěti povedlo.

Základním stavebním kamenem je tzv. důkaz - aplikace umožňuje uložit nejrůznější multimediální formáty - fotografie, video, audio, dokument. Mimo to shromažďuje i tzv. badge - digitální odznaky a zvlášť eviduje přečtené knihy.

Celá aplikace pracuje se štítky (tagy) a umožňuje zatřiďování i vyhledávání podle mnoha kritérií.

Dítě si ze shromážděných důkazů bude tvořit portfolia, která může po internetu sdílet.

Aplikace má i hlubší pedagogické ambice. Umožňuje plánování cílů a archivaci stavu jejich dosažení. Vede děti k sebehodnocení při vkládání důkazů i při následném sestavování portfolií. Porovnáváním přečtených knih s ostatními vrstevníky se snaží podporovat čtenářství. Obsahuje i diagnostický modul, který na grafu ukazuje rovnoměrnost rozvoje osobnosti v osmi sledovaných oblastech.

Aby byly děti motivovány nástroj používat, Co umím jim umožňuje jednoduše pozvat např. babičku, dědečka k prohlédnutí toho, co se povedlo za uplynulý rok. Sekce "Vytvoř dárek" umožní velmi jednoduše vyexportovat vložené fotografie a získat fotokalendář, který je ideálním vánočním dárkem pro příbuzné.

Vhodné pro děti od 3. - 4. třídy ZŠ až po středoškoláky.

Workshop představí hlavní funkcionality nástroje a vysvětlí pár jednoduchých zásad používání.