Bezpečnost a rizika na Internetu

Igor Kytka
přednáška

Internet se stal samozřejmou součástí naší každodenní činnosti, a to jak té tvůrčí a pozitivní, tak i té podvodné s úmyslem někoho poškodit. Snad jen počítačoví experti na bezpečnost a zájemci o nové technologie zvládnou sledovat všechny nové nástrahy. S nárůstem kyberkriminality je však posilování počítačové gramotnosti a zejména povědomí o bezpečnostních rizicích na Internetu naprosto nezbytné. Její osvojení je důležité jak pro učitele, kteří mají možnost pozitivně ovlivnit žáky a studenty, a ti pak své rodiče.

Sdružení CZ.NIC proto pořádá bezplatné přednášky na školách, jejichž ukázku si můžete na konferenci Počítač ve škole prohlédnout. Obsahem je bezpečnostní minimum na Internetu. Dále představíme knihu „Buď pánem svého prostoru“, která je vhodným zdroje informací o online bezpečnosti a rizicích jak pro rodiče, tak i pro učitele.