3D tisk jako pomocník učitele, nejen v přírodních vědách...

Miroslav Jílek
Tomáš Feltl

Mezi nové technologie, které se postupně zabydlují na našich školách, patří také 3D tisk. V našich příspěvcích na minulých ročnících konference Počítač ve škole jsme se již věnovali technologii 3D tisku, problematice 3D modelování, 3D tiskárnám a také 3D tištěným výukovým pomůckám, včetně robotické 3D tištěné stavebnice m-BITBEAM (www.e-mole.cz/diy/m-bitbeam).

Letos se v našem praktickém příspěvku podělíme o zkušenosti z dalšího roku, kdy 3D tisk intenzivně využíváme. Podíváme se nejen na řadu různých 3D tištěných pomůcek, ale zkusíme s nimi také pracovat v roli žáků. Bude pro vás připraveno několik sanovišť, mezi nimiž se budete pohybovat a plnit různé úkoly. Čeká nás fyzika, biologie, chemie, zeměpis, ale také robotika, dějepis, hudební výchova a další. Nebude chybět ani stanoviště, kde si prvních 20 registrovaných účastníků workshopu něco z 3D vytištěných dílů vyrobí a odnese si tak vlastní 3D tištěnou výukovou pomůcku.