3D tisk jako pomocník učitele

Tomáš Feltl

Mezi nové technologie, které se postupně zabydlují na našich školách, patří také 3D tisk. Loňský ročník konference Počítač ve škole 2016 se jednou ze svých sekcí zaměřil právě na problematiku 3D tisku. V našich příspěvcích jsme se věnovali technologii 3D tisku, problematice 3D modelování, 3D tiskárnám a také 3D tištěným výukovým pomůckám, včetně robotické 3D tištěné stavebnice m-BITBEAM (www.e-mole.cz/diy/m-bitbeam).

Letos se v našem praktickém příspěvku podělíme o zkušenosti z dalšího roku, kdy 3D tisk intenzivně využíváme. Podíváme se nejen na řadu různých 3D tištěných pomůcek, ale zkusíme s nimi také pracovat v roli žáků. Ukážeme si, jak vyřešit některé problémy, na které při používání 3D tištěných modelů narazíme. Jedním z takových problémů je např. omezená barevnost modelu tištěného pomocí technologie na běžných školách nejrozšířenější (FDM/FFF). Prvních deset registrovaných účastníků workshopu si navíc jako malý dárek odnese 3D tištěný výukový model.