Co najdete na stáncích vystavovatelů?

Na konferenci Počítač ve škole můžete kromě přednášek a workshopů navštívit také stánky vystavovatelů. Využijte možnost seznámit se s novinkami všech předních ICT firem působících v oblasti školství. Přijďte si osobně popovídat s jejich zástupci, sdělit jim své náměty a postřehy. Stánky vystavovatelů můžete navšívit v budově gymnázia zejména během středy 28. 3. 2018.

Co tedy na stáncích uvidíte (kliknutím na přehled zobrazíte nabídku vybraného vystavovatele)?

Microsoft

EPSON Europe

Y Soft

Nakladatelství Fraus

AV MEDIA

KERNUN Internet Security

Psaní Hravě

KDZ

ZONER software

Metodický portál RVP.CZ

Časové osy Timixi

Škola Online

 

 

Microsoft (generální sponzor)

Informační technologie jsou přirozenou součástí vyučování již mnoho let. Přijďte se k nám podívat, jaké novinky připravila společnost Microsoft pro učitele v tomto školním roce. 3D malování a rozšířená realita, chemie pro Minecraft, vylepšené formuláře a mnoho dalšího - to vše na Vás při návštěvě stánku Microsoft pro školství čeká.

 

EPSON Europe (stříbrný sponzor)

K vidění bude lehký přenosný projektor využívající technologii 3LCD, vhodný pro školy a plně vybavená inkoustová tiskárna, která tiskne o polovinu levněji, než srovnatelná laserová tiskárna. Již přes 200 škol využívá interaktivní projektory od Epsonu, o kterých bude řeč na přednášce první den v kulturním domě.
 

Y Soft (stříbrný sponzor)

Na svém stánku představíme řešení pro 3D tisk ve školách YSoft be3D eDee. To v sobě spojuje zabezpečení tisku pomocí pomocí uzamykatelné konstrukce a autentizačního systému, platební systém pro účtování tisku, administraci tiskáren a systém SafeQ pro řízení tisku na 3D I 2D tiskárnách. Díky integraci se SafeQ je tak možné mít pod kontrolou všechna tisková zařízení připojená do školní sítě.
 

AV MEDIA (stříbrný sponzor)

Přijďte se podívat, jak výuka s roboty pomáhá žákům získat kompetence 4K - kreativita, kritické myšlení, komunikace a kooperace. Tedy kompetence, které jsou a budou budoucími zaměstnavateli žáků velmi žádané. Poradíme vám jak s výukou s roboty začít a jak vám může pomoci financování z EU šablon.
 

Nakladatelství Fraus (vystavovatel)

Nakladatelství Fraus již dávno není pouze o tištěných učebnicích. Na našem stánku se budete moci seznámit s našimi úspěšnými digitálními produkty, zejména s Fredem - unikátním vzdělávacím portálem pro učitele, který i v tomto školním roce nabízí spoustu novinek. Největší z nich je komplexní modul on-line TESTOVÁNÍ včetně dlouhodobých STATISTIK.
Fred je váš virtuální kolega, který vám pomůže ve výuce a v přípravě na ni. Ušetří vám čas při přípravách, reaguje na aktuální témata a neustále rozšiřuje pestrou databázi ověřených vzdělávacích multimédií, testových úloh a hotových testů, které můžete kdykoliv použít. Umožňuje také komunikovat se žáky a kolegy na škole. Je Vám k dispozici kdykoliv, kdekoliv a na kterémkoliv zařízení! Přijďte si ho vyzkoušet.
Testování
Fred vám přináší nový přístup, který podporuje průběžnou evaluaci a individuální rozvoj žáků. Vybírejte z tisíců již připravených úloh a stovek testů, nebo si sestavte testy a úlohy vlastní či je kombinujte. Jednotlivé testy můžete vytisknout či je prostřednictvím Freda zaslat žákům. Ti si je pak mohou zobrazit a vypracovat na chytrých zařízeních, v počítačové učebně nebo na počítači doma. V on-line prostředí máte stálou kontrolu, zda žák skutečně pracuje na testu, samozřejmostí je automatické vyhodnocení na konci testu.
Statistiky
Fredův statistický modul nabízí přehled dlouhodobých výsledků tříd i jednotlivých žáků, ale i podrobný rozbor každého testu až na úroveň jednotlivých testových úloh. Můžete sledovat individuální pokrok každého žáka i každé třídy ve vybraném časovém období či předmětu a porovnávat výsledky jednotlivých tříd mezi sebou. Vrcholem celého systému je srovnávání s ostatními žáky v ČR, kdy získáváte srovnání výsledků svých žáků s celostátním průměrem ČR.
 

KERNUN Internet Security (vystavovatel)

KERNUN Internet Security – Ve škole na internet bezpečně! Přemýšlíte jak nastavit jasná pravidla pro používání internetu ve vaší škole? Dokážete nezletilé žáky chránit před škodlivým obsahem na internetu? Návštěva nevhodné stránky, seznámení se s cizím člověkem, nelegální stahování hudby a filmů, to jsou dnes na internetu otázky několika vteřin. Ukážeme si, jak snadno lze nastavit účinná bezpečnostní pravidla pro jednotlivce či skupiny uživatelů, blokovat rizikové stránky, omezit přístup na sociální sítě nebo dočasně povolit například sledování videa. Jiné weby budou vhodné pro žáky 1. stupně, jiné pro žáky 2. stupně a jiné pro středoškoláky. Všichni přitom mohou bezpečně využívat jeden internet ve stejné škole.

 

BOXED (vystavovatel)

Vážení návštěvníci konference Počítač ve škole, přemýšlíte, jak zajistit pro své žáky i kolegy to nejlepší z oblasti moderních technologií? Přijďte s námi prodiskutovat vaše představy. Rádi vám představíme naše jedinečná řešení pro školy:
  • ITriagle - Objevme kouzlo přírodních věd - 3Box
  • Interaktivní výuka hrou - 3Panel - Budoucnost interaktivní výuky
  • iZákladna - Učíme jazyky s využitím moderních technologií
  • Školní nástěnka - Získejte inspiraci pro realizaci a řízení projektu
Přemýšlíte, jak zajistit dostatek prostředků na rozvoj ICT ve vaší škole, i kde získat prostředky pro aktivní pedagogy? Rádi vám představíme, jak vám můžeme pomoci získat prostředky z projektů EU:
  •  IROP - aktuální příležitosti investičních výzev 66, 67, 68
  • Síťové projekty OP VVV - zapojte se do výzvy 010 nebo následné výzvy Budování kapacit II
  • Šablonové projekty pro MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ - využijte s našimi zkušenostmi naplno příležitost "šablon"
Těšíme se na setkání i na zajímavou diskuzi nad moderními technologiemi i možnostmi, jak je financovat.
Tým BOXED, s.r.o.
 

Psaní Hravě (vystavovatel)

Přijďte si vyzkoušet, jak snadná výuka psaní všemi deseti se žáky je. Neumíte psát všemi deseti? Nevadí! Na stánku máte jedinečnou možnost si Psaní Hravě vyzkoušet na svou kůži a také dostanete možnost vytvořit si zkušební třídu, do které můžete žáky ve vaší výuce přidat. Proto neváhejte a přijďte si zasoutěžit o dobré vínko a popovídat si se spoluzakladatelem celého projektu, jež mění současný stav digitální gramotnosti na školách v celé České republice.

 

KDZ (vystavovatel)

Společnost KDZ, spol. s r.o. Vizovice, jakožto dodavatel odborných učeben bude vystavovat ukázky realizací, především jazykových laboratoří. Na stánku společnosti budou prezentovat práci s robotikou a měřícími senzory pro fyziku, chemii a biologii žáci základní školy ZŠ Mánesova Otrokovice. Srdečně Vás zveme na ukázku s možností praktického vyzkoušení vystavených modelů. K dispozici Vám budou žáci základní školy (6.-9. ročník), učitelé a zástupci společnosti. Těšíme se na společné hrátky :-)

 

ZONER software (vystavovatel)

Zoner Photo Studio X

Přijďte se seznámit s nejnovějším update oblíbeného univerzálního nástroje pro zpracování digitální fotografie a grafického programu Zoner Photo Studio X. Sami si můžete vyzkoušet, jak velice snadné je ve škole dosáhnout skvělých výsledků při úpravách fotek, jak fotky zorganizovat s minimem úsilí, jak jednoduchá je kreativní práce s fotografiemi a nebo tvorba foto-video prezentací. Novým zájemcům ukážeme to nejzajímavější, stávajícím uživatelům představíme novinky, včetně těch nejžhavějších z právě vydané jarní aktualizace 2018. ZPS si budete moci vyzkoušet nejen na klasickém počítači, ale také netradičně i na skvělém velkoplošném stolním grafickém tabletu.

Vše o licencování pro školy

Podrobně Vám poradíme v otázce výhodného licencování pro školy, s volbou vhodného licenčního modelu, s cenovou nabídkou i a seznámíme Vás se zajímavou akcí, kterou jsme pro účastníky konference připravili.

Technická a uživatelská podpora

Na konferenci máte opravdu jedinečnou příležitost přijít se s námi osobně poradit v otázkách nasazení programu ve škole, zeptat se nás ohledně instalací, technologií, ale také na vlastní užívání nástrojů. Víme jak na to a rádi se o to s Vámi podělíme.

Metodické rady pro výuku

Otázkou výuky digitální fotografie se dlouhodobě zabýváme. Poradíme co, jak, kdy a v jakém předmětu vyučovat, aby získané poznatky byly žákům maximálně užitečné pro jejich každodenní život i profesionální praxi, se kterou máme aktivní kontakt. Známe své uživatele a víme o jejich skutečných potřebách, čerpáme s nich, a proto doufáme, že můžeme říct: ukazujeme správné trendy ve výuce digitální fotografie. Řekneme Vám, na co se ve výuce soustředit v souladu s požadavky praxe, čemu se naopak vyhnout, jak ušetřit čas, jak žáky zaujmou, … Ukážeme Vám také, jak můžete ZPS využít pro pedagogickou přípravu moderních výukových nástrojů i pro všeobecné potřeby školy. Rádi Vám vše předvedeme na názorných ukázkách.

Přijďte na dobrou kávu

Jsme tu pro Vás a chceme Vám být nápomocni. Záleží nám na Vaší výuce, chceme Vám nabídnout jen tu nejlepší kvalitu. Přijďte se za námi poradit u šálku kvalitní kávy.

 

Metodický portál RVP.CZ (vystavovatel)

Zajímají vás inspirativní materiály do výuky? Sami vytváříte zajímavé příspěvky a rádi sdílíte své názory a zkušenosti s kolegy? Sledujete aktuální trendy v pedagogické praxi? Tak to nás už jistě znáte… Metodický portál RVP.CZ tvoří již několik let jedinečné garantované prostředí pro vzájemné sdílení materiálů do výuky a sebevzdělávání učitelů. Přijďte se ke stánku Metodického portálu RVP.CZ přesvědčit, že máme stále pedagogické veřejnosti co nabídnout. Seznámíme vás nejen s aktuálními metodicko-didaktickými příspěvky, učebními materiály a přehledem plánovaných webinářů, ale rovněž s inovacemi, které se na Metodickém portálu RVP.CZ chystají v rámci projektu Podpora práce učitelů. Současně vám nabídneme možnost zapojit se do těchto inovací jako pilot/poradce a pomoci nám vylepšit portál pro učitele tak, aby byl modernější, přehlednější a užitečnější.

 

Časové osy Timixi (vystavovatel)

Systém Timixi je nástrojem pro snadnou práci s časovými osami. Na výstavním stánku uvítáme zájemce o využití systému při vzdělávání a umožníme jim osobně si ho vyzkoušet. Podle zájmu rádi ukážeme různé varianty zobrazení časové osy, zasvětíme do tajů mnoha použitelných formátů pro datum na časové ose, předvedeme využití dalších hodnot událostí pro vygenerování jednoduché infografiky s časovou osou a další funkce. Představíme, jak se jednoduše z údajů na časové ose vytvoří on-line znalostní kvíz. Necháme také učitele prozkoumat příklady písemných kvízů - odnést si je mohou i s klíčem pro snadné vyhodnocení. Ukážeme, že se s časovou osou dá pracovat na počítači, v tabletu i na mobilním telefonu. Existuje více způsobů, jak zapojit časové osy do vzdělávání jako konstruktivní nástroj. Budeme připraveni poradit při nasazení pro jednotlivé vzdělávací aktivity a konzultovat s učiteli jejich představy o používání časových os.

 

Škola Online

Přijďte se podívat na stánek Škola OnLine, kde se dozvíte něco málo o GDPR v souvislosti s informačními systémy a současně Vám zde budou představeny novinky, které byly od minulého Počítače ve škole do systému Škola OnLine zapracovány. Čeká na Vás také soutěž o zajímavé ceny, kterou byste určitě neměli propásnout. Této soutěže se můžete zúčastnit po vyplnění a odevzdání dotazníku, který máte připravený ve svých taškách z konference.

Těšíme se na Vás,

Tým Škola OnLine.