Prusa Research: Modelujeme a tiskneme 3D město - využití 3D tisku při kolektivní práci ve třídě (pro mírně pokročilé)

Cílem projektu, kterým do naší sbírky přispěli učitelé ze základní školy v Kunraticích, je společně vytvořit malý 3D model města. Studenti si přitom procvičí základní funkce programu Tinkercad a správný odhad velikosti a proporcí při 3D modelování. Zároveň si uvědomí některé limity 3D tisku, co se týče minimální tisknutelné velikosti a tzv. převisů.

Během workshopu zároveň získáte inspiraci pro vlastní 3D tiskové projekty, a také kompletní učební materiály k využití při vyučování.

Workshop vyžaduje základní zkušenosti s 3D modelováním a 3D tiskem. Pro úplné nováčky je deální předem absolvovat nejprve workshop „Prusa Research: Vymodelujte si vlastní klíčenku a vytiskněte ji na 3D tiskárně“.