Co se skrývá na Půdě?

Roboti na Půdě Městské knihovny Polička

Adaptací půdy Městské knihovny v Poličce a realizací bezbariérového přístupu vznikla moderní učebna pro zájmové vzdělávání v oblasti výuky digitálních technologií a jazyků s dobrou dostupností pro všechny. Centrum technického vzdělávání Půda, které ve zkušebním provozu běží již od začátku školního roku, spustilo ostrý provoz v neděli 29.2.2020. Rádi bychom vás pozvali na návštěvu, pobavili se o roli knihoven ve vzdělávání a v příspěvku také přiblížíme, co u nás najdete. Na Půdě se můžete potkat nejen se sousedy či návštěvníky z různých koutů světa, ale také s roboty (vhodných od batolat po seniory), zkusit je ovládat i programovat, tvořit nejen internet věcí (IoT), ale také „tvořit“ na 3D tiskárně, laseru či frézce, potkávat se a společně sdílet nápady a nadšení nejen pro technologie 21. století...