Procvičování s Umíme to

Procvičování je klíčová součást procesu učení. Jak ale procvičovat učivo tak, aby se jej žáci skutečně zapamatovali? A jak nám při tom mohou pomoci počítače a tablety?

Vyvíjíme systémy Umíme to (www.umimeto.org) na procvičování různých předmětů (český jazyk, matematika, angličtina, němčina, programování, fakta).
Systémy nabízí rozsáhlou databázi příkladů a cvičení. Pro jednotlivé předměty vyvíjíme vždy cvičení “na míru” konkrétnímu učivu.

V rámci prezentace ukáži také hry a rébusy ze systému Umíme programovat, kde se rozvíjíme základy algoritmizace od prvního stupně až po maturitu.
Prezentace bude praktická a ukážu na ní řadu ukázek a příkladů.

Petr Jarušek je vedoucí projektu Umíme to, ve kterém vyvíjíme nástroje na procvičování učiva. Jsme tým informatiků, pedagogů a grafiků, kteří se snaží udělat procvičování učiva zábavnější, efektivnější a přínosnější pro všechny. Své Ph. D. absolvoval na FI MU a s laboratoří Adaptive Learning neustále intenzivně spolupracujeme.