Vzdělávací modul (nejen) v zájmovém a neformálním vzdělávání

Radek Maca

 

 

Vzdělávací modul s evaluačním nástrojem a e-learningovou podporou je prvním důraznějším vykročením k vzdělávacímu portálu zájmového a neformálního vzdělávání. Budujeme společně nástroj, který by měl pomáhat jednak účastníkům vzdělávacích akcí, jednak lektorům, pochopitelně i organizátorům a v neposlední řadě pak dětem a mládeži.

Neděláme si čáku na evaluaci neformálního vzdělávání. Nejedná se tedy o snahu formalizovat neformální vzdělávání, ale jde nám o to, nabídnout účastníkovi možnost sám sebe ohodnotit před a po kurzu, zjistit, co mu má kurz přinést a co skutečně přinese.

Chceme tím přispět k posílení důvěryhodnosti celého zájmového a neformálního vzdělávání. Absolvent námi organizovaných akcí bude mít ve svém osobním portfoliu popis jednotlivých konkrétních znalostí, dovedností či postojů a tedy vlastně úrovně rozvoje svých kompetencí v daném čase. S tímto soupisem si pak může naložit, jak sám chce. A protože se o takový popis znalostí či dovedností zajímají i zaměstnavatelé či personální pracovníci, je nasnadě využití takového portfolia např. při přijímacích pohovorech.

Pracujeme na tom, aby se osobní kompetenční portfolio, které bude vzdělávací modul jeho účastníkům nabízet, stalo součástí europassu jako dodatek o rozvoji měkkých kompetencí. 

 

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2011.

NáhledPřílohaVelikost
maca1.pdf650.93 KB
3
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 3 (1 hlas)