Výuka předmětu počítačová matematika

JOSEF RAK

Gymnázium Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice; e-mail: peparakatvolny [dot] cz

Ve školním roce 2004/05 byl na naší škole v prvním pololetí vyučován předmět Počítačová matematika (v rámci Obsluhy počítače). Předmět byl zaměřen na partie matematiky, jejichž výuka je formou tužky a papíru velice obtížně vizualizovatelná, a na úlohy, které vyžadují zdlouhavý výpočet. Díky nedostatečně dobré visualizaci totiž studentovi klesá šance na pochopení, stejně tak díky zdouhavým výpočtům, kdy se student musí soustředit na počítání ztrácí nadhled nad věcí. Hlavně díky tomu dostali maturanti šanci si onu látku zopakovat a zlepšit a doplnit si své znalosti pomočí matematického programu Maple.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2005.
NáhledPřílohaVelikost
rak.pdf91.32 KB
0
Vaše hodnocení: Žádné