Výuka počítačové grafiky ve 4. ročníku osmiletého studia

JITKA SVOBODOVÁ, IVANA ŠAUEROVÁ

Gymnázium , Dašická 1083, 530 03 Pardubice; e-mail: gy_svobodovaatsupce [dot] cz

Projekt je zaměřen na využití grafických programů ve výuce výtvarné výchovy ve čtvrtém ročníku osmiletých gymnázií a ekvivalentně devátých tříd základních škol. V tomto věku jsou žáci ne vždy spokojeni s tím, co vytvořili (kresba, malba). Výsledek se liší od jejich představ. Využití grafických programů je jedním z vhodných způsobů, jak dát žákům jinou příležitost k výtvarnému vyjadřování. Pro tuto generaci studentů je počítač samozřejmým a hlavně snadno dostupným nástrojem, který umí ovládat lépe než štětec či tužku. S výslednou grafickou úrovní jsou spokojeni a nacházejí možnosti, jak se výtvarně vyjadřovat, jak esteticky ztvárnit svoje představy.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2005.
NáhledPřílohaVelikost
svobod.pdf348.76 KB