Vytváříme vlastní výukový materiál

Oldřich Sedláček

Základní škola Moravské Budějovice, Havlíčkova ul. 933, okres Třebíč

Účastníci workshopu se pomocí volně šiřitelného programu HOT POTATOES naučí vytvářet křížovky a testy s možností jejich publikování na internetových stránkách.

Tento workshop je určen všem pedagogickým pracovníkům i dalším zájemcům a nevyžaduje žádné pokročilé znalosti z oboru IT.

Získané dovednosti ocení převážně učitelé základních škol, kteří realizují či budou realizovat projekt EU tzv. šablony. Náplní některých šablon je vytvoření 72 výukových materiálů a využití programu HOT POTATOES výrazně usnadní vytváření těchto materiálů.

Z celkem pěti modulů programu se workshop z důvodu časové dotace zabývá pouze dvěma moduly: JCross (křížovky) a JMatch (přiřazovací cvičení).

Kromě prostého textu je v modulu JMatch možné využít i obrázky či jazyk HTML, který výrazně rozšiřuje možnosti jeho využití.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2011.

NáhledPřílohaVelikost
sedlacek.pdf241.81 KB
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 3 (3 hlasy)