Vykreslování grafů funkcí pomocí Cabri Geometrie

Michal Musílek

Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola, Komenského 234, 500 03 Hradec Králové; e-mail: Michal [dot] Musilekatseznam [dot] cz

Počítačem podporovaná výuka matematiky má na zdravotnické škole v Hradci Králové zelenou. Vedení školy zakoupilo pro potřeby výuky veškerý software doporučený garantem výběrového modulu úrovně „P“ školení SIPVZ „ICT ve výuce matematiky“ (Cabri Geometrie II Plus, Derive 6 a Imagine Logo). Jeden učitel matematiky je certifikovaným lektorem výběrového modulu a další dva učitelé jsou jeho absolventy. Každá škola však nemusí pokládat matematický výukový software za prioritu a není ochotna do něj investovat tolik peněz. Tak je na místě si položit otázku: Je některý z doporučených produktů natolik univerzální a názorný, že pro účely výuky na střední škole výrazně převyšuje ostatní?

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2005.
NáhledPřílohaVelikost
musilek.pdf130.26 KB