Ukázka workshopu z projektu "Multimédia – děti učí své rodiče"

VLADIMÍR BERAN

Základní umělecká škola, Komenského náměstí 108, 549 54 Police nad Metují; e-mail: beranatzuspolice [dot] cz

V tomto projektu jsme v Grafickém studiu řešili zkvalitnění výuky počítačové grafiky a multimédií a přenesení výsledků výuky na rodinné příslušníky žáků školy a na veřejnost. Připravili jsme čtyři oblasti, které jsme nabídli. Tak trochu jsme zde obrátili zažitou praxi, kdy rodiče posílají nebo přivádějí své děti do školy tak, že zde to byly naopak děti, kdo do školy přivedly své rodiče, sourozence, prarodiče nebo kamarády. A nejenom to, staly se zároveň jejich učiteli. Na naše hosty nebyly kladeny vůbec žádné vstupní požadavky na práci s počítačem - a mnozí těmto "vstupním požadavkům" stoprocentně vyhověli - neuměli vůbec nic. To ale bylo v pořádku. Vždyť tu měli své osobní instruktory.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2007.
NáhledPřílohaVelikost
beran1.pdf2.83 MB