"Scénáře" pro hodiny matematiky s interaktivní tabulí ACTIVboard

PETR ŠÍMA

Střední škola stavební Jihlava, Žižkova 20, 586 01 Jihlava; e-mail: psimaatisss-ji [dot] cz

Mohl bych stejně dobře používat klasické označení "příprava na hodinu", ale "vytváření scénářů" mi přijde pro hodiny, ve kterých chce učitel použít interaktivní tabuli (dále jen IT), výstižnější. Je toho dost, co si učitel musí promyslet. Tradičně rozhoduje o tom, "co" chce naučit nebo procvičit a "jak" to chce udělat. Při používání IT (a ICT obecně) je toto rozhodování složitější - jestli je použití IT vůbec pro danou látku vhodné (a může např. zvýšit efektivitu výuky), jestli k tomu budou stačit možnosti programu ACTIVstudio (pro IT ACTIVboard), popř. který z jiných programů a jak využít, ve které fázi hodiny s IT pracovat atd.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2007.

NáhledPřílohaVelikost
sima_ji.pdf2 MB