Projekt Učení bez překážek

Jiří Štěpán

Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123, okres Nový Jičín

Projekt CZ.1.07/1.1.07/02.0018 Učení bez překážek realizovaný na ZŠ Alšova v Kopřivnici v letech 2009-2012 je zaměřen na implementaci ICT podpory do našeho školního vzdělávacího programu. Cílem je vytvořit a ověřit elektronické výukové materiály pro 6 vzdělávacích oblastí na 2. stupni ZŠ, které budou dostupné žákům i z domova prostřednictvím elearningového systému Moodle. Aby byla zajištěna rovnost přístupu všech žáků k těmto materiálům, budou ve škole vytvořeny podmínky (studovny, počítače dostupné i po vyučování) pro přístup žáků k elearningu a dalším výukovým zdrojům. K naplnění cílů ŠVP jsou pro žáky 2. stupně organizovány několikadenní pobyty na turistické základně v přírodě zaměřené na průřezové téma osobnostně sociální výchova (OSV). Příspěvek představuje výstupy tohoto projektu v matematice a přírodovědných předmětech.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2011.

NáhledPřílohaVelikost
stepan.pdf413.55 KB
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 3 (1 hlas)