Předmět ROBOTI v bakalářském programu Kybernetika a robotika a ROBOSOUTĚŽ na FEL ČVUT v Praze

Martin Hlinovský, České vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická, Katedra řídicí techniky, Praha

Od školního roku 2009/2010 se studentům v rámci nového bakalářského programu KYBERNETIKA A ROBOTIKA (KYR) nabízí v prvním semestru studia povinný předmět A3B99RO ROBOTI. Jedná se o zcela nový typ předmětu, na kterém participují současně katedra řídicí techniky, katedra kybernetiky a katedra měření. Předmět má minimum přednášek (jen bezprostředně nezbytné partie teorie) a maximum laboratorní práce. V přednáškách se katedry střídají, laboratorní cvičení probíhají souběžně, povedlo se nám zapojit do laboratorní výuky i zkušenější studenty („learning by teaching“).

Příspěvek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2013.

NáhledPřílohaVelikost
hlinovsky.pdf952.54 KB