Paleta softwarových nástrojů učitele cizích jazyků

Blanka Kozáková

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

Podpoře využívání ICT ve výuce se naše organizace Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace věnuje dlouhodobě. V roce 2009 jsme zahájili realizaci projektu, který v jedné ze svých aktivit cílil přímo na oblast využití ICT v cizích jazycích. Podle poptávky ze škol a možností lektorského týmu jsme se dohodli na přípravě kurzů pro anglický, německý a ruský jazyk. Zde je důležité upozornit, že ne všichni výborní lektoři cizího jazyka ovládají větší počet různých ICT nástrojů, které by bylo vhodné v námi připravovaných kurzech prezentovat. Tento prvek se jevil jako velmi limitující. Vzhledem k blended learningovému pojetí kurzů, byl pro jednotlivé jazyky připraven Learning management system Moodle tak, aby jej mohli využít jak lektoři kurzů, tak především účastníci vzdělávání. Při přípravě jednotlivých kurzů jsme kladli důraz na pestrou nabídku softwarových nástrojů, se kterými budou účastníci seznamováni. Cílem bylo přinést doplněk popř. ekvivalent do výuky tam, kde nákup cvičebnic je neúměrně nákladný oproti možnostem školy či žáků.

NáhledPřílohaVelikost
j_kozakova.pdf689.26 KB
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 3 (1 hlas)