Mosty - spojení tradiční a multimediální výuky ve výtvarné výchově

Jana Jirušová, Zdena Lebedová

Gymnázium Voděradská, Voděradská 2, 100 00 Praha 10 - Strašnice; e-mail: jana [dot] jirusovaatkeramicka [dot] com

Cílem našeho projektu je studentům nabídnout ICT jako jeden z nástrojů pro tvorbu vizuálně obrazných vyjádření a tím spolu s tradičními obory rozšířit škálu vyjadřovacích prostředků. Projekt Mosty je zaměřen na využití nových médií za účasti tradičních výtvarných technologií ve výtvarné výchově. Projekt chce vnést do výuky rytmus doby, vytvořit pro studenty tvůrčí prostředí, poskytnout jim nové možnosti výtvarné tvorby, naučit je pracovat autorsky i řešit úkoly týmově. Nově vytvořený výukový materiál chce z hodin učinit pracovní dílnu a komunikační prostředí, které co nejvíce otevře prostor pro sdělování, ověřování i interpretaci nových poznatků.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2007.
NáhledPřílohaVelikost
jirusova.pdf1.85 MB