Koncepce a organizace programátorských soutěží pro žáky základních škol a osmiletých gymnázií

Eva Hlavatá

Cirkevná základná škola R. Zaymusa, R. Zaymusa 3, 010 01 Žilina, Slovensko, e-mail: eva [dot] hlavataatict-edu [dot] org

Programovanie preniká na základné školy len veľmi pozvoľna a názory na jeho zavedenie sa rôznia. Pokiaľ chceme už malým deťom ukázať jeho možnosti a dať im do rúk nesmierne tvorivý nástroj, musíme sa prispôsobiť prostrediu, ktoré potrebujú, aby ich činnosť zaujala. Jednou zo silne motivačných prvkov sú pre ne práve súťaže. Vo svojom príspevku sa snažím zovšeobecniť skúsenosti z organizácie programátorských súťaží pre deti základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií, ukázať ich možnosti ale i úskalia, ktorým je dobré sa včas vyhnúť.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2004.
NáhledPřílohaVelikost
souteze.pdf141.76 KB
2.5
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 2.5 (2 hlasy)