K možnostem použití redakčního systému při vytváření (nejen) webových stránek školy

Jiří Zounek

Ústav pedagogických věd, Filozofická fakulta, Masarykova univerzita v Brně, A. Nováka 1, 602 00 Brno, e-mail: zounekatphil [dot] muni [dot] cz

Školy prochází v současné době mnoha proměnami, které souvisejí nejenom s vývojem společnosti, ekonomiky, vědy, ale také s dynamickým rozvojem moderních informačních a komunikačních technologií (ICT). Začleňování nových technologií se stalo v poslední době jednou z velkých výzev pro školy všech stupňů a typů. V souvislosti s tímto tématem se hovoří zejména o integraci počítačů, internetu nebo multimédií do procesu výuky a učení. Informační a komunikační technologie však nejsou jen supermoderní „pomůcky“, ale skýtají poměrně velký potenciál, který je možné využít také v jiných oblastech fungování školy, např. v řízení a správě, v sebevzdělávání učitelů, ve školních knihovnách apod. Nejde však jen o využití ICT pouze „uvnitř“ školy. Moderní technologie, zejména webové stránky, nabízejí mimo jiné také možnosti, jak podpořit otevřenost školy svému okolí, jak snadno a rychle informovat okolí o činnosti školy, o mimoškolních aktivitách, o účasti v různých projektech a o mnoha dalších činnostech. Webové stránky se tak stávají významnou součástí života školy a lze říci, že jsou i důležitým faktorem při vytváření jejího image.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2004.

NáhledPřílohaVelikost
redakce.pdf171.07 KB
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 4 (1 hlas)