Interaktivní tabule – nový prvek v učebním procesu

LADISLAVA KACHLÍKOVÁ1, ZUZANA SOLAŘOVÁ2

1Základní škola, Leandra Čecha 860, 592 31 Nové Město na Moravě; e-mail: ladislava [dot] kachlikovaatzs2 [dot] nmnm [dot] cz

2Základní škola, Leandra Čecha 860, 592 31 Nové Město na Moravě; e-mail: zuzana [dot] solarovaatzs2 [dot] nmnm [dot] cz

Modernizace a zavádění nových učebních stylů se netýká pouze škol v okolním světě, ale samozřejmě i škol v naší republice. Rozvoj společnosti vyžaduje také zásadní změny našeho školství. Je zřejmé, že klasické škole založené na pouhém drilu, kdy žák byl pouze příjemcem kvanta informací je odzvoněno. Tyto změny je však třeba podpořit i kvalitním technickým zázemím, proto jsme využili příležitosti a zapojili se do tvorby projektu k získání interaktivní tabule, kterou považujeme za velice přínosnou pro zpestření výuky a zvýšení zájmu žáka o práci v hodinách. Podařilo se nám získat dvě interaktivní tabule, na první i druhý stupeň.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2006.

NáhledPřílohaVelikost
kachlikova.pdf1.79 MB
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 3 (1 hlas)