GeoGebra - Open Source program pro dynamickou geometrii

MARIE POKORNÁ

Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Pontassievská 3, 669 02 Znojmo; e-mail: pokornaatgymspgs [dot] cz

GeoGebra je dynamický matematický software, který je určen pro výuku na základních a středních školách. Spojuje v sobě dva pohledy na řešený problém - prostřednictvím geometrie a také algebry. Je vyvíjena od roku 2001 jako Open Source program Markem Hohenwarterem, studentem a později doktorandem univerzity v Salzburku (v současnosti působí v USA). GeoGebra je evaluována rakouským ministerstvem školství, které několikrát udělilo grant na další vývoj programu. Program získal řadu ocenění jak v Rakousku a Německu, tak i v dalších evropských zemích. GeoGebra představuje zajímavou alternativu komerčních programů. Vzhledem k rostoucí komunitě jejích příznivců je již k dispozici celá řada materiálů využitelných v různých oblastech školské matematiky. Kolekce materiálů jsou přístupné především z domovské stránky GeoGebry.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2007.

NáhledPřílohaVelikost
pokorna.pdf214.99 KB