Gamemaker - první zkušenosti

Petr Naske

Základní škola Červený Vrch, 160 00, Praha 6, Alžírská 680, email: naske@zscvrch.cz

Výuka programování se opět často stává součástí výuky na všech typech škol – děti se mohou seznamovat s jazyky jako je Baltík, Logo, starší žáci dokáží ovládat tvorbu www stránek dokonce již i pomocí skriptovacích jazyků. Nemluvím ani o možnostech středoškoláků, kteří svým programátorským umem v jazycích typu Visual Basic, C++ převyšují několikrát své učitele. Většina programátorů jsou samouci a proto je i na nás učitelích, abychom svou nabídkou možností pro naše žáky dokázali rozšířit a nabídnout zajímavou náplň hodin u počítače, kde heslo „škola hrou“ bude realizováno stoprocentně.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2004.
NáhledPřílohaVelikost
gamemaker.pdf166.12 KB
0
Vaše hodnocení: Žádné