Fyzikální měření v prostředí Coach 6

PAVEL PEŠAT

Fakulta přirodovědně-humanitni a pedagogicka TU v Liberci, Studentska 2, 461 17 Liberec; e-mail: pavel [dot] pesatattul [dot] cz

Úspěšná výuka fyziky se musí opírat o fyzikální experiment - základní zdroj fyzikálního poznání. Mikropočítačová laboratoř Coach 6 integruje nejdůležitější nástroje pro sběr dat a jejich vyhodnocení ve výukovém experimentu - systém měřicích interfejsů (dataloggerů), čidel, nástroje pro grafické i numerické zpracování dat, analýzu videozáznamu experimentu a jeho modelování. V rámci příspěvku budou prezentovány výukové experimenty kombinující uvedené nástroje způsobem umožňujícím podrobný rozbor a pochopení fyzikální podstaty sledovaného jevu, a to jak v jednodušší základoškolské, tak i složitější středoškolské variantě.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2010.
NáhledPřílohaVelikost
pesat.pdf278.06 KB