Co se najde v archivech? Využívání internetového archivu veřejnoprávní televize ve výuce

Ondřej Balík

Tyršova ZŠ a MŠ, Praha 5 – Jinonice

Na konferenci v roce 2010 byly představeny virtuální kabinety naší školy – v podstatě snadno vytvářená, spravovaná a dostupná webová úložiště učebních materiálů a pomůcek. Během tří let provozu přibyly nové zkušenosti a zmizela některá přehnaná očekávání (ve facebookovém věku například přestaly kabinety téměř zcela plnit komunikační funkci – pro žáky je zkrátka pohodlnější komunikovat mezi sebou i s učitelem jinými cestami).

Hlavní změnou ovšem je, že kabinety přetékají materiálem, a to je ani nestíháme pravidelně doplňovat. Menší část materiálů vytvářejí žáci, o něco větší učitelé. Ukázalo se však, že nejvíce přibývá odkazů na nejrůznější videa použitelná ve výuce, a to zejména na vzdělávací pořady České televize, z nichž některé mají značný potenciál nejen zpestřit, ale především zefektivnit vyučování v mnoha předmětech.

Článek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2012.

 

 

 

NáhledPřílohaVelikost
f_balik.pdf241.53 KB
3
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 3 (1 hlas)