Výuka algoritmizace a programování

Datum a čas:
1. leden 2016 (Celý den) - 23. prosinec 2016 (Celý den)
Sponzor:
TFSoft

Již v roce 2007 se v rámci RVP pro gymnázia objevila oblast „Algoritmizace úloh“, která obsahuje pojmy jako: algoritmus, zápis algoritmu a úvod do programování. Tento seminář je zaměřen na problematiku výuky výše uvedených téma s využitím moderních výukových prostředků, které se zaměřují především na nenásilné podnícení zájmu žáků poutavou formou (např. od návrhu hry až po distribuci vlastní funkční hry pro mobilní telefon). Při práci záměrně převažují vizuální nástroje, které umožňují žákům rychle postupovat k cíli — např. jednoduchou funkční aplikaci nejen pro PC, ale třeba také pro tablet žáci vytvoří již během první dvouhodinovky.
Seminář není vhodný pro úplné začátečníky. Je určen především učitelům, kteří mají základní představu o programování a chtějí žákům celou problematiku tvorby aplikací přiblížit moderním poutavým způsobem.

Všechny naše vzdělávací akce jsou akreditovány v rámci systému DVPP (Další vzdělávání pedagogických pracovníků) Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Místo:
Místo konání workshopu - Gymnázium Polička, nebo u vás na škole